Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

  Замок Колосі - одна з основних визначних пам'яток Кіпру. Замок розташований приблизно в 10 км на захід від Лімассола. А дорога до замку проходить через плантації цитрусових, обрамлені кипарисовими алеями, що захищають ніжні апельсинові та лимонні дерева від вітру.


  Спочатку, ще в 1291 р., в цих місцях влаштувалися хрестоносці, яких в XIV в. змінили лицарі Ордена Святого Іоанна (іоаннітів), більш відомого в світі, як лицарі Мальтійського Ордену. Іоаннітти займалися вирощуванням цукрового очерету (колишній цукровий завод розташований в безпосередній близькості від замку Колосси) і винограду. Саме звідси, як вважається, пішло знамените вино Кіпру «Коммандарія». Назва ця, власне, походить від слова «Коммандер» - штаб іоаннітів. Потім за назвою вина була названа і вся область, в якій це вино виробляється. Можливо, саме цим вином пригощали гостей на весіллі легендарного короля Річарда Левове Серце і його коханої Беренгарією Наваррської, які вінчалися саме в Замку Колосі.

 

  Нині існуючий замок був зведений в 1454 р., при командора Луї де маніяка. Триповерхова башта фортеці заввишки майже 25 м має товщину стін більше 2,5 м. Входили в замок по піднімальному мосту і відразу потрапляли в житлові приміщення другого поверху. На третьому поверсі знаходилися покої командора. Внизу, в підвальних приміщеннях, були колодязі.

 

 

  Замок зовні виглядає майже як новий - зміцнення хрестоносців, зведена при Річарда Левове Серце, пізніше було перебудовано. Всередині він абсолютно порожній - ніяких експонатів, лише фотографії і закрита склом, щоб не дряпали, фреска «Розп'яття» на стіні праворуч від входу. Втім, неабияк подряпати її вже встигли.

 

  Розташовані на другому поверсі порожні покої виглядають переконливо, хоча й не так природно, як у замку Лімассола. З убрання в них тільки каміни з гербами. Войовничість замку надають підйомний міст, по якому, власне, і потрапляють в нього, залишки рову, різьблений кам'яний балкон і герби Лузиньянов та Єрусалиму на фасаді. У дворі замку звертають на себе увагу гігантський кипарис і розлога, коряве від старості дерево махаеріум. На даху влаштована оглядова площадка - звідси добре видно поля, виноградники, апельсинові плантації і дорога, по якій ви прибутку, а за ними - море і Лімасол.

 


Замок Колосі фото

Кіпр

Мова: грецька

Різниця у часі: Випереджає київський на 1 годину

Валюта: кіпрський фунт (CYP). 1 CYP приблизно дорівнює 2 USD.