Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

Кіпр, Що привезти

Мова: грецька

Різниця у часі: Випереджає київський на 1 годину

Валюта: кіпрський фунт (CYP). 1 CYP приблизно дорівнює 2 USD.  Завдяки багатовіковому впливу різних культур, Кіпр багатий найрізноманітнішої сувенірною продукцією - від прекрасних ікон на Півдні до турецьких кальянів на Півночі. Деякі міста славляться своїми мереживами, керамікою та ювелірними виробами. Особливо привабливі вироби з шкіри в північній частині острова. Велика кількість і різноманітність сувенірів на Кіпрі воістину приголомшує, і вже сам процес пошуку складає половину задоволення від покупки.

 

Мереживо

  Прекрасні сувеніри з Кіпру. Найзнаменитіші кіпрські мережива, лефкарітіка, виготовляють в Лефкара. Найбільш відомий малюнок - узор Да Вінчі, який той, за легендою, передав місцевим мереживницям.

 

Тканини

  Скатертини і килимки прикрашені традиційними кольоровими смужками. Ці вироби виготовляються ізлефконікі - тканини ручної роботи. Слово походить від назви міста-Лефконікон, де її вперше почали виробляти.

 

Місцеві делікатеси

  Серед місцевих делікатесів слід виділити козячий сир халумі і соуджуккас - мигдаль, покритий виноградним соком.

 

Плетені вироби

  Недорогі плетені кошики можна придбати на ринках Нікосії, Лімасола і Ларнаки або у виробників в селах Ліопетріі і Сотіров, поблизу Айя-напи.

 

Вироби з глини

  На кіпрських ринках продається безліч глиняних глечиків, чаш та інших судин всіх форм і розмірів, часто щедро прикрашених.

 

Алкогольні напої

  До числа кращих сувенірів з Кіпру відноситься «кіпрське сонце» - місцеве солодке вино «Коммандарія», що нагадує знамениту мадеру. Уваги заслуговують також узо і міцна зіванія (виноградна горілка).

 

Ікони

  Популярністю користуються ікони, написані грецькими монахами. Вони можуть бути простими. Іноді одягу святих прикрашені срібними і золотими квітами.

 

Вироби з олова і міді

  Казанки, покриті оловом і прикрашені тонким малюнком, дуже корисний подарунок. Популярні також прикраси з міді, особливо традиційні кіпрські браслети.

 

Сувеніри

 Найпоширеніші сувеніри - тарілки, попільнички, глечики та майки із зображенням Афродіти або карти острова. Однак винахідливість виробників сувенірної продукції не знає кордонів, і прилавки ломляться від великої кількості стильних і не дуже дрібничок.

 

Срібло

  Поряд з мереживами, Лефкара славиться виробами зі срібла. Тут можна знайти ювелірні вироби найтоншої роботи і самого незвичайного дизайну.