Як відзначають Новий рік у різних країнах

Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 
Як відзначають Новий рік у різних країнах
 
Які асоціації у тебе викликає український Новий рік? Святковий настрій, ялинка, сніг: про щось забули? Ах так, ще є незмінні атрибути - мандарини та олів'є. І ти маєш рацію, адже й насправді, якщо вилучити їх зі святкового столу - в чому ж тоді спати після, чим же закушувати? Але не будемо про сумне, а краще розберемося, які святкування Нового року цікавіші, ніж наші вибухи-хлопавки, феєрверки, салати-довгожителі і нічні пісні-танці під баян. Повір, в інших країнах є такі звичаї, що нічні п'янки здадуться дитячою грою.
 
 
Японія
Перед Новим роком японці купують граблі. Граблі повинні бути в кожному будинку, без них наступний рік ніколи не настане. Але не думай, що в новорічну ніч тисячі японців виходять працювати. Невеликі бамбукові граблі потрібні їм щоб "загрібати" щастя!
 
Франція
У Франції є дивна традиція в новорічну ніч розмовляти з неживими предметами, а точніше з винними діжками. Господар будинку обов'язково повинен почаркуватися з ємністю і привітати її. І що б не говорили французи, ми прекрасно розуміємо, що з'явився цей звичай не після однієї чарочки.
 
Шотландія
У деяких селах Шотландії на Новий рік влаштовують свято смороду. Хто знає, навіщо їм це здалося і що ними рухає, але в новорічну ніч вони підпалюють бочки з дьогтем і котять їх вулицями села. Таким чином, місцеві проводжають старий рік і освітлюють дорогу новому. Все може бути, але з таким запахом найімовірніше Новий рік побоїться прийти, а старий просто-напросто помре від задухи.
 
Болгарія
Перед Новим роком болгари одягають дивні костюми і лякають злих духів, щоб вони не прийшли. Ця традиція називається "Кукері". Не знаємо, як там з духами, але малюків це точно не залишає рівнодушними! Болгари в новорічну ніч люблять цілуватися в темряві. Рівно о 12 вимикають світло і... можна робити все, що завгодно, але протягом хвилини. Ще болгари роблять суврачки - палички з кизилу. Їх прикрашають червоною ниткою, головками часнику, монетами, чорносливом, сухофруктами і горіхами. З такою "іграшкою" ходять по домівках і б'ють господарів по спині, говорячи, що бажають щастя. 
 
Панама
Панамці - це щось надзвичайне. Їхня зустріч Нового року не для слабконервових, точніше сказати не для "слабковухих". Рівно о 12 у всіх містах піднімається такий крик, що ніякі беруші не допоможуть. Кричать всі, б'ють дзвони, сигналять машини... це справжнє пекло для любителів тиші. 
 
Китай
Китайський Новий рік святкують декілька днів. Традиційні петарди і хлопавки нас не здивують. Але той факт, що деякі сім'ї заклеюють двері та вікна папером - це вже цікавіше. Що ж вони там роблять, абсолютно ховаючись від світу? Нам залишається тільки гадати.
 
Італія
У новорічну ніч в Італії не радимо гуляти поряд з вікнами. Рівно о 00:00 вони відкриваються навстіж і звідти, наче ракети, вилітають всі непотрібні столи, стільці, комоди і інші меблі, що відслужили своє. 
 
Іспанія
Втомилася від життя самотніми і хочеться кохання? Тоді цікаве відзначення Нового року у Іспанії саме для тебе! У багатьох селах країни напередодні свята всі хлопці та дівчата тягнуть зі стоси папірців імена. Чиє ім'я витягнеш - той тобі чоловік або дружина на цілий вечір. Навіть руки можна розпустити, адже все ніби реально. А ще іспанці їдять на швидкість. На перший погляд може здатися, ніби проковтнути 12 виноградинок за хвилину зовсім просто. Але не тут-то було - їсти їх треба по одній, у той же час встигнути і бажання загадати і не поперхнутися, а то буде свято зіпсоване.
 
Монголія
Монгольський Дід Мороз не відрізняється бородою з вати і звичним "Охо-хо-хо". Він скромний, адже приходить до діток в звичайному костюмі скотаря. Головне - не переплутати хто є хто.
 
Куба
Кубинцям пощастило, що у них немає морозів. У іншому випадку новорічна ніч була б ніччю нещасних випадків. Увечері всі домочадці набирають у посуд воду, а після півночі виливають її з вікон, вулиці майже перетворюються на річки. Кажуть, що це роблять для світлого майбутнього. Для когось може й не особливо світлого, але для міст точно чистого на найближчі дні! Цікаво, що годинник тут б'є не 12, а 11 разів, щоб був ще додатковий час для зустрічі. Як кубинців рятує одна секунда - незрозуміло.
 
Непал
У Непалі в новорічну ніч в кожному жителеві прокидається піротехнік. Мало того, що петарди підривають на кожному кроці, їм і цього мало! Розмалювавши себе яскравими фарбами, жителі міста влаштовують безліч вогнищ, в яких спалюють старі речі і біди заодно.
 
Данія
У Данії вранці 1 січня не здумайте ходити босоніж! Там біля кожного будинку розбивають посуд. І чим більше у господаря будинку друзів - тим більше друзок буде поруч зі вхідними дверима.