Лондон: дещо цікаве про це місто<div style="display:none;visibility:hidden"> <a href="https://slot-city.net/">SlotsCity</a> </div>

Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 
Лондон: дещо цікаве про це місто
 
Пропонуємо тобі здійснити прогулянку Лондоном і дізнатися цікаві факти про столицю Великої Британії, які дозволяють краще зрозуміти її характер і традиції.
«Лондон - лабіринт наполовинфу з каменю, наполовину з плоті. Його не можна уявити собі у всій повноті, його можна лише пережити на досвіді як дику місцевість, що складається з численних провулків, проїздів, дворів і магістралей, де здатний заблукати навіть найдосвідченіший лондонець. Ще одна цікава властивість цього лабіринту полягає в тому, що він безперервно змінюється і росте вшир», - так описує Лондон у своїй однойменній книзі Пітер Акройд.
Наче море і шибениця, Лондон не відмовляє нікому. Ті, хто пускається в плавання по його просторах, шукають багатства і слави, хоча нерідко захлинаються в його хвилях. Передісторія Лондона дає підставу для незліченних припущень і роздумів про людські поселення в цих місцях. Немає жодних сумнівів у тому, що люди селилися тут протягом, принаймні, п'ятнадцяти тисяч років, дотримуючись вражаючої спадкоємності традицій, устоїв і правил.
 
 
1. Примхливий борець
Сучасний Лондон має невід'ємні символи міста, які привертають мільйони туристів. Цікаво, що деякі пам'ятники старовини в різні історичні періоди зовсім не з такою повагою сприймалися городянами. Наприклад, нинішній символ міста Тауер у своїй первісній версії, побудований після завоювання міста герцогом Нормандським Вільгельмом у 1066 році, сприймався городянами як виклик і загроза їхній волі.
 
2. Люте місце
Назва міста Лондон може бути похідною від Llyndon - місто або фортеця (don) на озері або річці (Llyn). Можливо, назва походить від Laindon, «довгий пагорб», або від кельтського lunnd, «болото». Одна з найцікавіших здогадок - походження цієї назви від кельтського прикметника londos, що означає «лютий».
 
3. Символ червоного
Колір Лондона - червоний. Черепиця римського Лондона була червоною. Перша Лондонська стіна була складена з червоного пісковика. Найвідоміші лондонські капіталісти, члени гільдій торговців носили червоні костюми. Мовою кокні «червоним» називалося золото. Кеби на початку XIX століття були червоними. Поштові скриньки, телефонні будки, автобуси, поїзди підземки... Навіть пересувні кав'ярні XVIII століття, які день у день привозилися кінною тягою на постійні місця, були пофарбовані в червоний колір.
 
4. «Друга Троя»
Головний міф про походження Лондона свідчить про те, що правнук Енея Брут заснував місто, якому судилося стати другою Троєю, центром світової імперії, але, як і Троя - постраждати від жахливої пожежі (Велика лондонська пожежа 1666 року порівнюється з падінням Трої).
 
5. Підопічний Гольфстріму
Сучасний холод у зимові місяці відрізняється від історичного температурного режиму, до якого були звичні предки нинішніх лондонців. У 1400-1500-х роках «були великі морози, ріка замерзала настільки, що вози, верхові та екіпажі легко переїжджали по кризі з одного берега на інший; на замерзлій річці відбувалися танці і змагання; чоловіки і жінки ходили по Темзі більше, ніж по будь-якій із вулиць Лондона».
 
6. Центр торгівлі
У Лондоні завжди процвітало підприємництво. Римський історик Тацит вже писав про нього як про такий, що кишить людьми і процвітає в комерційному сенсі. У лондонському Сіті завжди панували імперативи грошей та купівлі-продажу. У блискучих будівлях, які підносяться нині на місці колишньої Лондонської стіни, сидять маклери і торговці, які є нащадками тих, хто влаштувався в Лондоні в I столітті н. е. Саме тут стояв будинок прокуратора - вищого римського чиновника, який відав фінансами провінції.
 
7. Оплот космополітичності
Історія Лондона свідчить про змішування народів, заохочених взаємовигідній торгівлею, розвитком комерції та адміністративної діяльності. Місто страждало від перенаселеності, проте жодні спроби обмежити притік до нього нових мешканців не давали результатів. У другій половині XVI століття вже кожен шостий англієць був лондонцем, і число приїжджих з інших країн зростало, що робило місто воістину космополітичним. На сьогоднішній день понад 50% лондонців - приїжджі.
 
8. Обитель шуму
У міру зростання міста зростав рівень міського шуму. Крім робочого до нього додавався і шум неробочих «буйних забав»: стрільба з лука, лицарські турніри, гра в кулі, футбол, метання каменів, деревинок і залозок, півнячі і кабанячі бої, цькування биків тощо. В шум міста органічно вплітався і дзвін. Городяни сперечалися, в чиєму прихід дзвони найгучніші; вважалося, що взимку їх передзвін допомагає зігрітися. У 1929 році Міністерство охорони здоров'я звернуло увагу на те, що «міський шум загрожує здоров'ю населення». У зв'язку з цим було введено його вимірювання в децибелах, що відрегулювало галасливість Лондона.
 
9. Фіскальний послідовник
Як і в сучасній Великій Британії, у Лондоні 15-16 століть існувала складна система зборів і податків: вказувалося, що «всякий, хто принесе сир чи птицю на чотири з половиною пенси, повинен сплатити півпенні. Якщо піший принесе сотню чи більше яєць, він повинен віддати п'ять яєць». Це було складне зведення правил, але воно переслідувало просту мету: забезпечити мешканців міста пристойною їжею та одягом. На сьогоднішній день фіскальна служба (Her Majesty's Revenue and Customs) декларує політику підтримки платників податків.
 
10. Ріг достатку
Враховуючи постійну перенаселеність міста, житлом середнього лондонця в різні періоди була невелика кімнатка - спальня і вона ж вітальня, з мозаїкою або розписом по стінах. У цьому сучасний Лондон - абсолютний послідовник сформованих традицій.
Завдяки притоку представників різних національностей і бурхливому зростанню бізнесу Лондон по праву називають гастрономічним центром світу. На Лондон свого часу дивилися як на величезну кухню і як на «місце достатку і доброї їжі». За словами пастора, чиї записки датовані 1700 роком, лондонці вимагали, щоб їжа і питво були яскравими за кольором. Вважалося, що колір бренді і вина має бути «насиченим», що зелень має бути по виду такою, ніби її щойно зірвали.
Однак найбільш знаменитими закладами в Лондоні XVIII століття були кав'ярні, що зміщує традиційний туристичний акцент на класику виняткового британського чаювання. Перші кав'ярні виникли ще в середині XVII століття. Їх чисельність так швидко росла, що поступово вони стали місцем для зустрічей, обросли клубами та спільнотами, а потім почали служити комерційним цілям.