Неймовірний Відень: цікаві факти про столицю Габсбургів

Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 
Неймовірний Відень: цікаві факти про столицю Габсбургів
 
Столиця Австрії — надзвичайно багатогранне місто. Тут кожен знайде для себе щось захоплююче і приємне: цікаві історичні пам’ятки, вишукана кухня, всесвітньо відомі вина, багате мистецьке життя, феєричний шопінг. Цьому одночасно затишному і розкішному місту є чим здивувати будь-кого, задовольнити будь-які смаки. Ми пропонуємо вам ознайомитися з найцікавішими фактами про це чарівне місто.
 
 
1. Найстаріша газета у світі «Wiener Zeitung» видається у Відні з 8 серпня 1703 р.
2. Тільки у віденському соборі Святого Стефана знаменитий «Реквієм» Моцарта виповнюється найбільш яскраво і виразно. Зачарованне звучання цього твору досягається шляхом одночасної гри п’яти органів.
3. Кожного лютого у Відні проходить знаменитий на весь світ Віденський бал, квитки на нього часом досягають вартосты у 20 000 €. 
4. З 1873 р. практично всі райони Відня за допомогою водопроводу забезпечуються найчистішою водою гірських джерел. 
5. У віденських барах і кафе встановлені спеціальні апарати для протверезіння сп’янілих відвідувачів. У цих апаратах є отвір, через який людина, що бажає протверезіти, отримує в ніс пари концентрованого нашатирю. 
6. У Відні встановлено найстаріше колесо огляду в світі. Воно було зроблено в середині XIX століття, а його висота становить 65м.
7. Саме в цьому місті вперше приготували кондитерський виріб, який зараз називають французьким круасаном. Його спік місцевий пекар у 1683 р. Лише після того, як круасан було привезено до Парижу Марією-Антуанеттою, він став називатися французьким. 
8. У Відні розташоване найбільше кладовище Європи, «Zentralfriedhof». Тут налічується близько 3 млн. могил. На кладовищі Zentralfriedhof поховано багато відомих композиторів: Брамс, Шуберт, Бетховен, Глюк, Штраус.
9. У 1865 р. тут з’явилося трамвайне сполучення, яке на сьогоднішній день налічує 179 км. трамвайних шляхів. Таким чином, віденська трамвайна мережа є однією з найстаріших і найдовша в світі. 
10. «Віденська крижана мрія» — це красивий каток, який щорічно відкривається у Віденській Ратуші після Різдва. 
11. Від Відня до Братислави всього 60км, що є найкоротшою відстанню між європейськими столицями, якщо не враховувати Рим і Ватикан. 
12. У Відні налічується більше 30 місць і адрес, які пов’язані з Бетховеном. І це не дивно, адже композитор провів тут в загалом 35років. 
13. Відкритий в 1894 р астероїд був названий на честь столиці Австрії, він носить ім’я астероїд (397) Відень.