Під забороною: дивні табу свту

Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 
Під забороною: дивні табу свту
 
Сісти в тюрму за електронну сигарету, позбутися квадрокоптера або вагомої суми на митниці - у багатьох країнах діють заборони, зовсім невідомі для туристів. Навіть звичайний поліетиленовий пакет може створити проблеми.
Провозити наркотики, зброю, порнографію, отруйні речовини заборонено практично всюди. Багато країн обмежують туристів в запасах продуктів харчування, алкоголю, сигарет. Але є і незвичайні митні правила, про які туристам краще дізнатися заздалегідь.
 
 
В Таїланд з 2014 року не дозволено ввозити електронні сигарети і кальяни. "У ресторанах і кафе кальяни не продають - там їх тільки курять. Кальян є невід'ємним елементом східної культури, поліція практично не чіпає такі заклади", - розповів колишній начальник відділу по боротьбі з транснаціональною злочинністю в управлінні поліції провінції Чонбурі полковник у відставці Суттхі Тхіпчок.
З електронними сигаретами все набагато серйозніше. Відповідно до законодавства Таїланду, ввезення, використання, зберігання і носіння на території Таїланду електронних сигарет і їх аналогів заборонені. Порушення тягне покарання у вигляді штрафу в розмірі одного мільйона батів і / або тюремного ув'язнення строком до 10 років.
До речі, ввезення електронних сигарет, а також будь-яких пристроїв, що імітують тютюнопаління, не дозволено і в Сінгапурі. Жувальна гумка в цьому місті-державі вже давно поза законом.
Ситуація з дронами в різних країнах викликає у мандрівників безліч питань. В деяких країнах проводити відеозйомку з дронів можна, але обережно, а в інших є шанс оплатити штраф або потрапити за ґрати.
"Інформуємо вас про те, що ввезення квадрокоптера на територію В'єтнаму заборонено. Після прильоту в аеропорт вони вилучаються і можуть бути повернуті при вильоті - з умовою оплати камери схову за дні перебування в країні", - повідомили в цьому році.
Заборона діяла і раніше, але можливість отримати дозвіл все-таки була. Іноді коптер вилучали і віддавали при виїзді безкоштовно. Зараз камера зберігання обійдеться туристам в сотні доларів.
Також не пускають з дроном в Узбекистан. Щоправда, на початку лютого стало відомо, що зарубіжні творчі групи можуть використовувати безпілотні літальні апарати для підготовки фото- і відеоматеріалів про туристичний потенціал країни. Але для цього потрібен спеціальний дозвіл.
У серпні минулого року в Кенії набула чинності заборона на пластикові пакети. Їх виготовлення, продаж або використання може каратися штрафом до 38 тисяч доларів або тюремним ув'язненням терміном до чотирьох років. Навіть пакети з Duty Free доведеться залишити в аеропорту.
Іноземним гостям, які за звичкою провозять в своєму багажі упаковану в поліетиленові пакети одяг або банні приналежності, потрібно бути гранично уважними, щоб не порушувати встановлений порядок.
У Швейцарії активно боряться з підробками. Швейцарські митники зобов'язані конфіскувати контрафактні годинники або ювелірні вироби і знищити їх.
Ввозити підробки можна в багато країн, але в Швейцарії на годинник звертають особливо пильну увагу. Крім того, практично повсюдно під забороною фальшиві гроші, причому неважливо які - місцеві або іноземні купюри. У Китаї зупинять і з "підробленою", тобто іграшковою зброєю.
В Тунісі на кордоні відберуть хну. Ситуація пов’язана тим, що були випадки, коли під виглядом цього нешкідливого трав'яного барвника в країну поставляли наркотики.
В Австралії, крім продуктів (яйця, м'ясо, риба, зелень, овочі, фрукти), заборонено ввозити пісок і грунт. Більш того, салони всіх літаків, що прибувають з-за кордону, дезінфікуються.
В ОАЕ вилучать будь-які пристосування для азартних ігор, а в еміраті Шарджа категорично під забороною алкоголь. Кубинський кордон не дозволяється перетинати з GPS-навігаторами і засобами супутникового зв'язку. У Північній Кореї заборонені мобільні телефони, ноутбуки та інші девайси. Їх необхідно внести в декларацію, щоб була можливість повернути на зворотньому шляху.
 
Це далеко не повний перелік. При в'їзді в будь-яку країну краще уточнювати правила заздалегідь, щоб перетин кордону не став неприємним сюрпризом на початку мандрівки.