Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

  Тауерський міст - візитна картка Лондона, його історія тісно пов'язана з перебуваючим поблизу Тауером. Своєю появою Тауерський міст зобов'язаний рішенням парламенту, в 1872 році вирішив, що місту потрібен ще один міст, який би органічно вписався в ансамбль Тауера, і в той же час був би розвідним, що не порушує транспортний потік суден, що прямують до доків на Темзі.

 

  Розгляд проектів нового моста тривало 8 років, після чого, нарешті, муніципалітет схвалив проект архітектора Хораса Джонса, який запропонував побудувати розвідний міст в готичному стилі. На створення цього проекту Джонса надихнули голландські розвідні мости, перекинуті через канали. Міст Джонса мав одну особливість: його розвідний підвісний міст повинен був бути з противагою і не обмежувати рух пішоходів. Для цієї мети були влаштовані галереї між вежами моста на висоті 44 метри. За допомогою ліфтів всередині веж люди піднімалися в галереї, розташовані на висоті 34 м над проїзною частиною і 42 м над водою, і могли вільно перетинати міст навіть під час пропуску суден. До того ж, вирішено було використовувати незвичайні методи будівництва, поєднуючи сталеві конструкції з кам'яною кладкою (в облицюванні веж використовувалися граніт і Портлендський камінь). Вежі моста, що мають 65 метрів у висоту, розташувалися на потужних опорах. На зведення веж з галереями знадобилося 11 000 тонн металу. Величезні підйомні крила моста важать близько 1200 тонн кожне, і, піднімаючись, утворюють кут в 83 градуси. Завдяки цьому під мостом можуть вільно проходити судна вантажомісткістю до 10000 тонн.

 

  Архітектор Джонс, на жаль, не дожив до введення моста в експлуатацію, та після смерті на посту головного зодчого Тауерського моста його змінив Джон Вольф-Беррі. Так, 30 червня 1894 року відбулося урочисте відкриття Тауерського моста, на якому був присутній Принц Уельський Едуард з дружиною.

 

  Раніше міст розлучався з допомогою 8 гідравлічних двигунів, які також піднімали ліфти з пішоходами в галереї. Підйомні механізми мосту працювали під дією водяної пари, і міст розлучався всього лише за одну хвилину. Графіка розводки мосту не було, тому, як тільки судно підходило до мосту, лунав умовний сигнал, що означає початок розводки, пішоходи і автомобілі покидали міст, вхід закривався шлагбаумами. Через кілька хвилин судно проходило, лунав інший сигнал, що оголошує про закінчення розводки, і рух відновлювалося.

 

  Сьогодні двигуни працюють на електриці. З'явився і графік розводки мосту, він складається на кілька місяців вперед, в залежності від поданих судами заявок на рух під Тауерським мостом. Графік розводки можна побачити на офіційному сайті мосту, він також зазначений на дошці, встановленій безпосередньо поруч з мостом.

 

  З 1982 року галереї використовуються як музей Тауерського моста і оглядовий майданчик.

 


Тауерський міст фото