Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

  Кайруан є релігійним центром мусульман. Тут розташована Велика мечеть, або Джемаа-Сіді-Окба, побудована в 688 році. Будівля була зруйнована берберами і знову відбудовано у 695 році. З тих пір її неодноразово перебудовували.

 

  Внутрішній двір Великої мечеті вимощений білими мармуровими плитами і оточений подвійним рядом колон. Величний молитовний зал прикрашають численні колони, узяті з римських і візантійських пам'яток Гадрумета і Карфагена. Міхраб виконаний з мармуру і прикрашений рослинними візерунками і 130 фаянсовими плитками, привезеними з Багдада ще в IX столітті.

 

  Під час правління Аглабідів в IX столітті були побудовані великі гідротехнічні споруди для забезпечення міста питною водою. До цих пір збереглися два басейни для очищення води, що надходить по підземних трубах і акведуках з гір на заході від Кайруана.

 

  Мечеть Цирульника (Зауйя Сіді-Схаб) побудована на місці поховання одного пророка Мухаммеда - АбуДхама ель-Балауі. У просторому дворі мечеті по обидві сторони від мінарету знаходяться проходи в молитовний зал і в святилище Абу Дхамі.

 

  Музей народних традицій і мистецтв розташовується в зауйе Сіді-Амор-Аббадо, званої також мечеттю шабель. Тут представлена ​​колекція шабель, прикрас, костюмів, глиняних виробів і предметів побуту.

 


Кайруан фото