Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

Швейцарія, Кухня

Мова: німецька, французька, італійська і ретороманська

Різниця у часі: відстає від київського на 1 годину.

Валюта: швейцарський франк. 1франк = 100 сантимів.

 

   Швейцарська кухня з'явилася в результаті складного, тривалого і суперечливого розвитку під впливом багатьох народів, що проживають в країні. Особливо великий вплив французьких, італійських і німецьких кулінарних традицій. Відмінна риса місцевої кухні - велика кількість сиру і кисломолочних продуктів, а також м'яса з різноманітними приправами. Обов'язково слід спробувати традиційне "фуа-гра" або "чіз фондю" - розплавлений в киплячому білому вині сир "грюйер" або "Емменталь", приправлений спеціями. Є це блюдо слід в гарячому вигляді, умочуючи в сир шматочки білого хліба і обов'язково "запиваючи" білим вином. Ще одне популярне сирне блюдо - "раклетт", що представляє собою особливим чином підсмажений сир з хрусткими маринованими огірочками і картоплею в мундирі.

 

  Вкрай популярний "Бернес Платтер" - смажені шматочки яловичини і свинини із зеленими бобами або кислою капустою, а також "люріх лешнетцелтес" - тонкі шматочки телятини в соусі. Повсюдно вживаються апетитні сосиски всіх видів, особливо славляться ковбаски з кантонів Санкт-Галлен і Берн, а також величезні двометрові сосиски з Цюріха, прекрасні бекон і спеціально приготовлений картопля "решті", який найкраще подавати в поєднанні з білою мюнхенською ковбаскою "братвурст".

 

  Швейцарський шоколад і десерти "хюхлі" і "крепфлі" також відомі в усьому світі. Варто спробувати і спеціально приготовлений дуже міцну каву "рістретто". У південних кантонах використовується практично тільки італійська кухня з її "пастами", "піцою", "карпаччо" "скампі" і "рісотто", з великою кількістю зелені та оливкової олії.

 

  Швейцарські вина і пиво прекрасні. Серед білих вин виділяються "Йоханніoберг", "Фердан", "Лавю", серед червоних - "Ламей", "Корон" і "Дол". Гарні лікери "Кірш", "Пфлюмлі" і "Вільямін", але вони дуже міцні.