Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 

  Перші відомості про Братстві Чорноголових датуються 1399 роком. Членами цього об'єднання могли стати тільки молоді неодружені купці. Коли ж вони одружилися, то могли тільки клопотатися про вступ в Братство. У гільдію могли вступити також і іноземні купці, які тимчасово проживають в Таллінні. Свою назву Братство отримало на честь святого Маврикія. Його зображення можна побачити на гербі цього об'єднання. Хоча невідомо, чому молоді купці назвали своє братство в честь темношкірого святого. Ця гільдія діяла тільки на території Естонії та Латвії, в інших країнах вона практично не була відома. Черноголовци були багаті і впливові. Крім торгівлі, члени братства були покровителями мистецтва. І такий статус їм вдавалося зберігати досить довгий час.

 

  У 1597 році відомий скульптор і архітектор Арент Пассер реконструював готичну будівлю, викуплену орденом для своїх потреб, яке збереглося до наших днів і носить назву будинку Братства чорноголових. Архітекторові вдалося додати будинку виразні риси, характерні для епохи Відродження Головним елементом фасадної частини будівлі є оформлення центрального входу. Арка прикрашена масками левів. Крім того, на кам'яних плитах, розташованих тут же по обидва боки від головного входу, висічений герб братства, що представляє собою щит із зображенням голови святого Маврикія. Архітектор прикрасив будівлю братства всілякими рельєфами і скульптурами. Серед них можна побачити герби віталень дворів деяких міст Ганзейського союзу, зображення Сигізмунда і королеви Анни Австрійської, рельєфи, що символізують мир і справедливість, а також зображення Христа.

 

  Зовнішній вигляд будинку Братства Чорноголових, і особливо його фасад, являє собою кращий зразок архітектури епохи Ренесансу серед будов Таллінна. Фасад будівлі, створений в кінці 16 століття, зберіг свій первісний вигляд і донині. Він був підданий оновленню лише в 1982-85 рр.. польської реставраційної фірмою PKZ (архітектор Т. Міксон, інтер'єр А. Маазік). Однак, внутрішні приміщення, які перенесли численні перебудови та перепланування, великої історичної цінності не мають.

 


Будинок Братства Чорноголових фото