Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 

В Австралії починається сезон плавання з китовими акулами
 
Починаючи з квітня в район рифу Нінгалу (Ningaloo) біля західного узбережжя Австралії припливає до 500 китових акул: це найбільше в світі місце їх сезонної концентрації. Риф і навколишні його води є національним морським парком, а разом з узбережжям вони включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Туризм тут розвивається вкрай дбайливо, і у відвідувачів парку є можливості познайомитися з унікальною фауною, не завдаючи їй шкоди.
 
Сезон плавання з китовими акулами триває з 1 квітня по 31 липня. Відомо, що ця найбільша з сучасних риб (до 15-20 метрів в довжину) практично безпечна для людини і харчується тільки планктоном. Потенційна небезпека можлива лише під час полювання на китову акулу: поранена тварина здатне розбити шлюпку ударом хвоста. Занурення з аквалангом таких ризиків не несе; воно здійснюється в супроводі досвідчених гідів і з дотриманням усіх необхідних заходів обережності. Максимальна чисельність групи становить 10 осіб. Туристам також дається гарантія, що якщо в цей день побачити акул не вдасться, повторити тур можна в інший раз уже безкоштовно. Крім китових акул, в рамках незабутньою водної прогулянки можна побачити горбатих китів, мант, дельфінів та інших мешканців Індійського океану.
 
Раніше в Західній Австралії також практикувалися тури з зануренням до небезпечних видів акул на зразок білих. Однак після низки нещасних випадків ця практика була припинена. Оскільки мова йшла про хижаків, занурення здійснювалося в клітинах, і для людей атракціон був безпечний. Але для того, щоб клієнти гарантовано побачили акулу, туристичні фірми стали підгодовувати хижаків. Це призвело до збільшення їх чисельності, і білі акули стали все частіше нападати на звичайних купальщиків. Кілька років тому занурення до небезпечних рибам були заборонені , але тур з можливістю побачити мирну китову акулу не менше цікавий.