Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 
Чим здивує Будапешт
 
 
Що побачити?
Головний "листівковий" вид Будапешта відкривається з набережної Дунаю: з лівого берега в усій красі видно Буду з її Рибацьким бастіоном, королівським замком і собором Святого Матяша, з правого - Пешт і приголомшливу будівлю парламенту Угорщини.
Не забудьте відвідати також площу Героїв, фешенебельний проспект Андраші і знамениті купальні - Сечені і Гелерт. Завдяки останнім Будапешт вважається не тільки діловим і культурним центром Угорщини, але ще й містом-курортом.
 
Де відчути місто?
Обов'язково пройдіться по району Будайського замку - від фунікулера в бік Москва-тер (Московської площі). Тут особлива атмосфера, хоча й туристична. Повна протилежність - центральна частина Пешта. Тут завжди кипить життя, і концентрація туристів на один квадратний метр значно нижча.
 
На що краще не дивитися?
На бомжів. Це серйозна проблема навіть для центру угорської столиці, і кожен новий мер обіцяє це питання вирішити.
 
Що вражає?
Угорська мова. Вона не схожа на жодну іншу і абсолютно незрозуміла кожному, хто не є її носієм. При цьому чимало угорців не знають жодної іноземної мови.
 
Найкорисніші слова
Вивчіть хоча б слово "кесен" - "дякую". Якщо вам цього мало, спробуйте "вісонтлаташра" ("до побачення") і "йо напотім ківанок" ("добрий день"). А якщо зголоднієте, вкрай корисне слово на вивісках "Еттер" - "ресторан".
 
Де або що поїсти
Нерозумно харчуватися в столиці Угорщини в McDonald's або в Burger King. У центральній частині як Буди, так і Пешта чимало пристойних ресторанів місцевої кухні. Однак більшість з них розраховані в першу чергу на туристів, і до того ж можуть бути зовсім не дешевими. Тому виберіть старий угорський ресторанчик де-небудь на околиці Буди. Якщо в п'ятницю або в суботу ввечері більшість столиків будуть зарезервовані ще за добу - ви зробили правильний вибір.
При замовленні страв врахуйте, що символ угорської кухні - паприка, і в цьому питанні бажано не перестаратися.
 
На що витратити $100
Практично будь-який туристичний журнал буде переповнений рекламою, що пропонує свій варіант відпочинку в Будапешті для самотнього і небідного туриста. Якщо ж ви не клієнт даних закладів, краще витратьте гроші на вечірню екскурсію на теплоході по Дунаю, а потім замовте токайського вина в гарному ресторані.
 
Люди
Не варто забувати, що соціалістичне минуле відклало відбиток не тільки на народи колишніх республік СРСР, а й на наших братів по соцтабору. Чим далі від центру міста, тим більше принад місцевого побуту можна побачити. Проте в цілому люди доброзичливі, хоч і дивляться на туриста в першу чергу як на гаманець.
 
Що взяти з собою
Паличку салямі і пляшку хорошого токайського вина. А краще дві.
 
Як краще дістатися
Літаком - прямим рейсом з Києва чи Одеси. Однак ціни можуть неприємно здивувати, і ми би порадили їхати на автомобілі: угорські автобани вище всяких похвал. А водій зі стажем подолає 1.100 км від Києва до Будапешта за один день.