Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 
 
Дивовижна Чехія!
 
Чехія – одна з найчарівніших країн Європи. Неповторна культура, безліч мальовничих місць та унікальний колорит тутешніх містечок притягують мільйони відвідувачів. Яку захоплюючу інформацію можна розповісти про цю країну? Нижче наведено цікаві факти про Чехію, які вас справді здивують.
 
 
1. Старовинна назва країни. У ХХІ столітті вже давно заведено називати державу Чехією, проте кілька століть тому жителі цієї ж території величали свою батьківщину інакше. Богемія – історична назва Чехії, яка походить від назви кельтських племен бойїв. Цей народ заселяв тутешні землі сотні років тому, але його витіснили інші племена.
 
2. У номінації «Найменший». Відомо, що держава володіє досить скромними територіями, однак мало хто знає, що в Чехії знаходиться найменше місто в Європі. Мова про крихітне й непомітне містечко Рабштейн. Тут постійно мешкає всього 10-15 осіб. Основна маса жителів роз’їхалася до інших населених пунктів, проте будинки в Рабштейні перетворилися на дачі, куди час від часу навідуються чехи.
 
3. Рекорд за кількістю замків. До списку цікавих фактів про Чехію входить рекордна кількість замкових комплексів, середньовічних палаців та інших аналогічних споруд, зведених на чеській території. Держава займає третє місце в світі за цим показником, поступаючись лідерством Бельгії та Франції.
 
4. Більшого не знайдете! Празький град – найбільша фортеця, розташована в Європі. Була заснована в ХVІІ-ХVІІІ століттях, а наразі є резиденцією нинішнього президента Чехії.
 
5. Дозвіл на заборонене. Так, у Чехії дозволяється вживання та зберігання деяких психоактивних речовин, таких як амфетамін або кокаїн. Звичайно ж, є встановлені норми зберігання цих препаратів, перевищувати які не можна. Крім того, цікавими є дозвіл на заняття проституцією, а також допуск до добровільної участі в справжніх кулачних боях. У багатьох містах Чехії існують спеціальні клуби, де люди можуть за допомогою кулаків помірятися силами. А проституція – це взагалі офіційно визнаний державою вид послуг.
 
6. Заборона на дозволене. Як не дивно, в такій лояльній країні під забороною звичайні речі, які ніхто й ніде не думає забороняти. Зокрема, в будинках деяких історичних районів заборонено замінювати старі рами скляних вікон на сучасні пластикові конструкції. У цих же районах не дозволено встановлювати й супутникові антени. Такі заходи покликані зберегти первинний вигляд стародавніх споруд.
 
7. Чехи по-справжньому цінують м’ясо і пиво. Цінують настільки сильно, що Чехія займає верхні позиції щодо вживання м’ясних делікатесів і пивних напоїв. Близько 160 літрів пива випиває середньостатистичний житель Чехії за один рік. Для порівняння згадаємо ще одних любителів пива – німців. Вони за рік випивають на 30 літрів менше, ніж чехи.
 
8. Винахід йогурту. Виявляється, улюблений смаколик дорослих і дітей вперше з’явився саме в Чехії. Відомо, що перший фруктовий йогурт був винайдений десь 1933 року.
 
9. Найстаріший університет. У Празі знаходиться Карлів університет, відомий також як Празький університет. Ця освітня установа вважається найстарішою в Центральній Європі серед інших подібних закладів.