Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 
Цікаві місця Варшави
 
За сім століть існування Варшава пережила кілька воєн та руйнувань. Весь історичний центр міста зрівняли з землею під час Другої світової війни. Десятки років реставратори ретельно вивчали документи, старі гравюри та фотографії і буквально по цеглинці відновили столицю Польщі з руїн.
Як блискучий приклад реставрації, історичний центр з його площами, замками і костелами потрапив в список спадщини ЮНЕСКО. В наші дні турист, прогулюючись  Ринковою площею і споглядаючи потужний королівський замок, насилу здогадається, що цим пам'яткам лише кілька десятків років.
 
Отже, вашій увазі пропонуємо топ-15 найцікавіших місць польської столиці.
 
Старе місто
 
 
Історичний центр міста. У XIII столітті тут було закладено перший камінь майбутньої польської столиці. Навколо Старого міста століттями вирувало життя - на ярмарки з'їжджалися купці, бродячі артисти влаштовували вуличні вистави, натовпи роззяв збиралися подивитися на багаття, де палили відьом і чаклунів. З історичних будівель майже нічого не вціліло, тільки цокольні поверхи і підвали, але від цього Старе місто не втрачає своєї чарівності.
 
Вілянувський палац
 
 
Палац знаходиться в 10 км. від польської столиці. Його було зведено в XVII столітті для короля Яна Собеського та його дружини Марії Казиміри Луїзи. За бажанням королеви при будівництві творці орієнтувалися на французьку архітектурну школу (переважає стиль бароко). На початку XIX століття на території був відкритий один з перших в Польщі художніх музеїв. За часів нацистської окупації колекції музею були розграбовані, але потім їх повернули назад до Польщі.
 
Королівський замок
 
 
Архітектурна та культурна пам'ятка в центрі Варшави. Замок зведено в XVI-XVII століттях литовським князем Сигізмундом. У період Північної війни замок був розграбований шведами і поступово занепав. Примітно, що в 1829 році тут на царство польське вінчався російський імператор Микола II (в той час Річ Посполита була частиною Російської імперії). Сучасний Королівський замок - копія споруди, підірваної нацистами під час Другої світової війни.
 
Замкова площа
 
 
Центральна площа Варшави, оточена головними визначними пам'ятками. Знаходиться в межах Старого міста. У центрі площі встановлено меморіальну колону на честь короля Сигізмунда III. Від Замкової площі починається Королівський шлях, який приведе до заміської резиденції Яна III. В середні віки це місце було осередком міського життя, тут відбувалися всі основні події.
 
Ринкова площа
 
 
Ще одна центральна площа, оточена різнобарвними будинками. Кожна будівля унікальна, кажен фасад має різний візерунок та колір. Ринкова площа в минулі століття була торговим пульсом Варшави. На ній завжди було багатолюдно, жваво і весело. Здійснюючи неспішну прогулянку цим місцем, можна відчути реальну атмосферу Середньовіччя.
 
Варшавський барбакан
 
 
Потужне кріпосне спорудження XVI століття в системі укріплень Старого міста, зведене за проектом італійського майстра Д. Батіста. Будівля не виконувала оборонних функцій. У підніжжі вежі барбакана встановлено пам'ятник Русалці. Згідно з легендою, в далекі часи Сирена виринула з річки і повідомила людям, що незабаром на берегах з'явиться велике місто. У наші дні на території форту розташовується виставкова галерея.
 
Варшавська цитадель
 
 
Російська фортеця XIX століття, побудована за наказом імператорської влади після Листопадового повстання. Тут розміщувалася в'язниця для політичних в'язнів і заколотників. З фортецею пов'язані важливі історичні віхи польського національно-визвольного руху. Після окупації Польщі в 1915 році цитадель перейшла в руки німців. Але вони були вигнані в 1918 році. Фортеця відійшла новоствореній польській незалежній державі.
 
Пам'ятник Варшавському повстанню
 
 
Монумент, який увічнив пам'ять полеглим польським патріотам під час Варшавського повстання 1944 року. Він був офіційно відкритий в 1989 році на тому самому місці, де борці за свободу ховалися від німецьких окупантів. Композиція зображує дві групи повстанців, які ніби піднімаються з руїн і мужньо кидаються в бій. Пам'ятник є одним з найцікавіших і відвідуваних монументів у Варшаві.
 
Костел Святого Іоанна Хрестителя
 
 
Польська назва храму - костел Св. Яна. Це найстаріша католицька церква столиці, яку збудували в XII-XIV ст. Тут протягом століть відбувалися важливі події: коронації, укладення мирних договорів, пишні похорони монарших осіб. Костел грав роль духовного центру польської держави. Сучасна будівля храму є новобудовою, так як історична споруда була знесена під час німецької окупації.
 
Костел Святої Анни
 
 
Статечний собор, який виник завдяки щедрому фінансуванню княгині Анни Радзивілл. Усередині церкви покоїться її прах. За рахунок численних перебудов в архітектурній композиції не простежується єдиний стиль, переважає змішання елементів з різних епох. Дзвіниця костелу використовується як оглядовий майданчик. Згідно з легендою, якщо молода пара обвінчається в костелі Св. Анни, то шлюб буде довгим і щасливим.
 
Центр Науки "Копернік"
 
 
Науковий інтерактивний музей, де відвідувачам пропонується самостійно ставити досліди. Він є одним з найбільш передових музеїв такого типу в Європі. Внутрішній простір поділено на кілька тематичних зон, які розповідають про цілі пласти людського знання. Перша постійна експозиція з'явилася в 2010 році, і вже через 1,5 роки музей відвідали близько 2 млн. чоловік.
 
Палац культури і науки
 
 
Висотна споруда, майже точна копія сталінських висоток в Москві. Була зведена російським архітектором Л. Руднєвим на замовлення І.В. Сталіна, який таким чином хотів зробити подарунок польському народу. Тут розташовуються офіси, кінотеатри, великий конференц-зал, музеї і виставкові галереї. Шпиль будівлі домінує над усіма будівлями Варшави і служить орієнтиром для туристів.
 
Уяздовський замок
 
 
Колишня резиденція саксонського курфюста і короля Августа II, точна копія будівлі XVII століття, яка була зруйнована під час Другої світової війни. У 1975 році замок почали відновлювати з нуля, в 1981 році на його території відкрився Центр сучасного мистецтва. В наші дні Уяздовський замок став майданчиком для численних мистецьких фестивалів, показів авторського кіно, художніх салонів і фотовиставок.
 
Лазенковський палац
 
 
Ще одна колишня резиденція курфюста Августа II Сильного. Ця велична і мальовнича споруда носила назву "палац біля води", так як її підніжжя встановлено прямо на поверхні річки. Палацовий комплекс складається з головної будівлі, купальні, Білого будиночка з галереями і павільйонами. Всередині основної будівлі розміщується художня галерея, де виставляється більше 2 тисяч полотен.
 
Лазенки
 
 
Мальовничий тихий парк, що оточує Лазенковський палац. Він створювався як природний заповідник, але в підсумку став громадським сквером. З початку XIX століття вхід на територію був дозволений для всіх людей. У парку встановлено пам'ятник Ф. Шопену - копія монумента 1926 року, який знищили нацисти. По доглянутих паркових алеях і доріжках приємно прогулятися погожого літнього дня.