Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 
30 цікавинок про Таїланд
 
Таїланд - дивовижна країна. Райські острови, білосніжні пляжі, фантастичні храми, що вже казати про унікальну архітектуру, стародавню культуру та гастрономічні шедеври. Не менш цікаві побут і звичаї тайського народу. Про все це написати не вистачить і 10 статей. Тому ми вирішили навести 30 найцікавіших фактів про Таїланд.
 
1. Літочислення в Таїланді відрізняється від світового. Зараз там 2555 рік.
2. Популярною туристичною країною Таїланд став "завдяки" війні у В'єтнамі. Тут розташовувалися великі військові бази, а також місця для відпочинку військовослужбовців США, які перебували у відпустці. Особливо популярним серед солдатів було місто Паттайя, що відтоді й залишається секс-столицею Таїланду.
3. П'яних на вулицях Таїланду зазвичай не зустрінеш. Тайці майже ніколи не напиваються, а якщо й напідпитку, то поводяться спокійно і не буянять. Звичайний стан п'яного тайця - сидіти й усміхатися.
4. Тайський міліціонер - це виряджений денді, який користується глибокою повагою місцевих жителів і має, м'яко кажучи, безмежні права. Він може побити будь-якого неслухняного громадянина.
5. У Таїланді чоловік із оголеним торсом не може з'являтися в громадських місцях. Це порушення порядку.
6. Розмовляти в цій країні на підвищених тонах негоже. А на усміхнену людину зовсім не дивляться, як на дурника, усмішка у відповідь у Таїланді - норма. Саме тому цю країну часто називають країною усмішок.  
7. Тайці люблять їздити, а не пересуватися пішки. А роблять вони це в машинах, тук-туках (вид мотобайка), автобусах, метро, скутерах, скай-трейнах, катерах, човнах, а також різних саморобних візках.
8. Як зазначено в Книзі рекордів Гіннесса, тайський алфавіт - другий за величиною в світі. Він поступається лише кхмерському. Тайська мова спыльна для всього населення, однак у східних провінціях існує ісаанський діалект, схожий на лаоську мову.
9. Майже всі тайці вивчають англійську в школах, проте часто соромляться її використовувати. Та дуже часто в найбільш несподіваних місцях можна зустріти тайця, який прекрасно володіє англійською і навіть російською мовами.
10. У тайській мові немає слова "голод".
11. Приблизно 6000 років тому рис як культурну рослину  вивели саме в Таїланді. І саме ця країна є найбільшим експортером рису  в світі.
12. На відміну від Камбоджі, Лаосу чи  В'єтнаму, Таїланд не входить до списку найбідніших країн Азії.
13. Навіть далеко за межами столиці нормально, коли дороги мають 3 смуги в один бік, розвороти у вигляді мостів над дорогами, пішохідні мости, тунелі, багаторівневі роз'їзди.
14. Тайці дуже люблять і поважають свого короля. Багато хто з жителів величає його як божество. Тут краще не ображати сім'ю монархів, а то можна надовго потрапити за ґрати.
15. Його Величність Король Таїланду - єдиний монарх у світі, який має американське громадянство. Він також занесений до Книги рекордів Гіннесса як король, що найдовше перебуває при владі.  
16. Однією з королівських регалій є звичайна мухобійка. Вона виготовлена з вигравірюваної слонової кістки та з хвоста слона-альбіноса. 
17. Таїланд називають "землею білого слона". Тайські правителі дуже цінували білого слона. Ці тварини і досі користуються великою повагою. Вони вважаються символом миру та процвітання.
18. "Бум-бум" тайською означає пропозицію зайнятися сексом. 
19. Не варто торкатися голови тайця, зокрема дитини. Крім того, що тайці цього не люблять, вони ще й вірять, що душа, яка для них є надсвященною, знаходиться саме в голові.
20. Таїланд - країна з найбільшим відсотком буддистів - приблизно 95% тайського населення. 4,6%  сповідують мусульманство. 0,75% вважають себе християнами, здебільшого католиками. У країні є також невелика єврейська комуна.
21. Таїланд - єдина країна в світі, де король вважається покровителем всіх релігій, згідно з Конституцією він має бути буддистом.  
22. У Таїланді нараховується приблизно 32 700 буддійських храмів, де проживають 370 000 монахів.
23. Офіційна назва столиці Таїланду - Бангкок - занесена в Книгу рекордів Гіннесса як найдовша назва міста. Вона перекладається як  "Місто ангелів, велике місто, місто - вічний скарб, неприступне місто Бога Індри, велична столиця світу, обдарована дев'ятьма дорогоцінними каменями, щасливе місто, сповнений достатку грандіозний Королівський Палац, що нагадує божественний дім, де царює перевтілений бог, місто, подароване Індрою та побудоване Вішнукарном".
24. Міанг Боран (Стародавнє місто) в Самут Пракані в Таїланді є найбільшим у світі музеєм під відкритим небом.
25. Найвища пагода в світі знаходиться в тайській провінції Накхон Патхом.
26. Щоб "відкосити" від тайської армії, достатньо стати като (транссексуалом). При цьому можна навіть нічого не відрізати.
27. Справжній тайський масаж не варто асоціювати з еротичним масажем. Це стародавній метод тайської медицини.
28. Більшість тайців до 1913 року не мали прізвищ, тільки імена.
29. Вітатися тайською sawatdee почали лише в роки Другої світової війни. До цього жителжителі зустрічали одне одного запитанням: "Чи поїли ви?"
30. Таїланд - єдина країна в Південно-Східній Азії, яка ніколи не була нічиєю колонією.