Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

У новорічну ніч українці п'ють шампанське, дивляться новорічні телепередачі та поїдають олів'є. Здавалося б, весь світ у цю мить святкує настання Нового року.  Але це зовсім ніяк не так. 

Саудівська Аравія не святкує Новий рік у принципі. Річ у тім, що відзначання зміни дат вважається далеким для ісламу впринципі. Тому, якщо опинитесь 1 січня в столиці держави, місті Ер-Ріяд, не дивуйтеся абсолютно буденній картині. Для правовірних у Саудівській Аравії існують лише три свята: День незалежності,  святкування кінця місяця рамадан  і свято жертвоприносин. А, ну, і ще п'ятниця  - день відпочинку в мусульманському світі. Проте мусульмани можуть прийняти запрошення на новорічну вечерю, але знехотя, скоріше, з почуття обов'язку, щоб не образити друзів іншої віри.  Тому охочі святкують Новий рік на закритих вечірках або в колі сім'ї.

В Ізраїлі 1 січня теж працюють, якщо це, звісно, не субота - священний день для іудеїв. Святкують же свій Новий рік ізраїльтяни восени - коли на небі з'явиться молодий місяць у місяць тишрей за єврейським календарем (вересень  або жовтень). Називається це свято Рош Ха-Шана. Його відзначають 2 дні. А 1 січня святкують здебільшого вихідці з країн колишнього СРСР. Вони намагаються взяти відгул на роботі й традиційно відзначити свято з сім'єю і друзями. Найцікавіше: деякі ізраїльтяни вважають, що це відзначають день католицького святого Сильвестра, який випадає на 31 грудня. Тому в країні часто називають Новий рік "Сильвестром". Деякі ізраїльтяни, із тих, хто не знає правди, навіть вважають свято антисемітським, адже святий був Римським Папою і успішно переманював євреїв у християнство.

1 січня - звичайний день і в Ірані. Країна живе за Перським календарем. Новий рік відзначають в Ірані в день весняного рівнодення - 21 березня.  Свято зветься Навруз,  тобто новий день. До речі, Навруз відзначають не лише в Ірані, а й у багатьох країнах, де встигли добряче "наслідити" прадавні перси. З Навруза починається рік в Афганістані. Нарівні з 1 січня  його відзначають у Таджикистані, Азербайджані,  Узбекистані, Казахстані, Туреччині, Киргизії, Албанії та Македонії.

У багатокультурній Індії стільки свят, що якби довелося всі відзначати, було б ніколи працювати. Тому деякі з них стали "святами на вибір". У ці дні всі установи й офіси працюють, але співробітники можуть узяти відгул. Саме до таких свят належить 1 січня. Не хочеш святкувати Новий рік, як усі? Тобі запропонують інші варіанти. 22 березня настає Новий рік за єдиним національним календарем Індії. У штаті Керала Новий рік відзначають 13 квітня. Він має назву Вішу. Сикхи цього ж дня святкують свій Новий рік - Вайсакхі. У Південній Індії восени широко відзначають свято Дівапалі, що означає й прихід нового року. Це зовсім не повний перелік новорічних днів, які можна відсвяткувати в Індії. До речі, серед "свят на вибір" є й католицьке Різдво.