Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 

Скільки б часу ви не провели у Венеції, його все одно буде мало. Щоб ви не втратили найважливіше, сьогодні ми розповімо про 10 речей, які необхідно зробити саме в Італії в прекрасній Венеціі.

 

Потрапити на карнавал

 

Нехай у лютому у Венеції холодно і йде сніг, але кінець зими - найкращий час для відвідування цього міста. Адже в ці дні проходить карнавал - один з найяскравіших і грандіозних у світі. Він починається приблизно за два тижні до католицького Великого посту і завершується перед ним в «жирний вівторок». Влитися в строкату юрбу виряджених людей, стати частиною цього демократичного свята - це головне, заради чого варто їхати в Венецію.

 

Постояти на площі Сан-Марко

 

Зграї голубів на старовинній площі давно стали візитною карткою Венеції і навряд чи хтось із мандрівників мине площу, названу на честь покровителя міста Сан-Марко, де, крім однойменного собору та його дзвіниці, розташовано відразу декілька визначних пам'яток, таких, як Гранд-канал і, звичайно, величний Палац дожей.

 

Побувати в Палаці дожей

 

Раз вже ви гуляєте по площі Сан-Марко, варто побувати в Палаці дожів. Потрапити в нього потрібно обов'язково, хоч зробити це часом непросто: надто багато туристів, і тому величезні черги. Але доведеться подолати всі труднощі, щоб своїми очима побачити резиденцію дожів, які очолювали Венецію тисячу років. Палац повинен був розповідати про багатство і велич правителів, тому його інтер'єри розписували кращі майстри. Однак це лише одна сторона медалі, а про темні прихованих сторінках венеціанської історії розповість розташована там же в'язниця зі збереженими питочнимі камерами.

 

Проїхатися на гондолі

 

Навряд чи вам повірять, що ви були у Венеції, якщо не пред'явите фотографію, де ви катаєтеся на гондолі. Але, безумовно, зробити невелику романтичну подорож по каналах стоїть не тільки заради фотосесії - це й данина традиції, і приємна прогулянка. Щоправда, таке задоволення не з дешевих. Якщо ви наберетеся терпіння, то, неабияк поторгувавшись, зможете отримати знижку на 5-10 євро. Але будьте готові, що 40-хвилинна прогулянка обійдеться в 80 євро - на жаль, така її стандартна ціна.

 

Побачити Нове гетто

 

Венеція - це не тільки площа Сан-Марко. Існує і зовсім інше місто, де колись в страшній тісноті в шести-, а то й восьмиповерхових будинках тулилися єврейські сім'ї венеціанських купців, лікарів і лихварів. Це середньовічне місто було оточене високою стіною, а на ніч його жителів замикали на міцний засув - із заходом сонця вони не могли залишати територію гетто. Їхні житла збереглися й донині, але тепер в районі, званому «Нове гетто», майже ніхто не селиться. Екскурсії сюди зазвичай не доходять, але, якщо ви хочете знати більше про історію Венеції, побувати тут потрібно обов'язкво.

 

Відправитися на острів Бурано

 

У семи кілометрах від міського центру знаходиться невеликий острівний квартал Бурано, жителі якого здавна займалися плетінням мережив. Але головне, чим приваблює і чарує Бурано - будинки всіх кольорів веселки. Гуляючи вздовж набережних невеликих канальчиків, ви будете вражені різноманітністю розмальовок. Переказ свідчить, що рибалки, перебуваючи в морі, хотіли дивитися на свій будинок, і, щоб було краще видно, кожен господар вибирав свій особливий відтінок.

 

Прогулятися по Торчелло

 

Гучна та багатолюдна Венеція може втомити. Значить, настав час вирушити в північну частину Венеціанської лагуни напротив Бурано тихий і пустельний острів Торчелло. Зараз важко повірити, що тисячоліття тому він був густонаселеним містом всього регіону і значно перевершував Венецію. Але гавань поступово перетворилася на смердюче болото, а місцевим жителям довелося тікати від малярії. Зараз на острові залишилося лише кілька десятків моряків, і він став кращим місцем для спокійних піших прогулянок.

 

Купити сувенір з муранського стекла

 

Міська влада боялася, що вогонь з горнів склодувів погубить місто, і тому вирішено було виселити цих ремісників на один з островів - Мурано. Протягом століть майстерність муранських склодувів росло, вони почали створювати справжні витвори мистецтва, відомі по всьому світу. А з XVI століття цей острів перетворився в щось на зразок дачної резиденції венеціанців: на ньому будували розкішні вілли, розбивали чудові сади з фонтанами. Тому вам неодмінно варто подивитися, як народжується муранське скло, прикупити кілька сувенірів і погуляти по прекрасним паркам.

 

Викупатися на пляжі Лідо

 

Є у Венеції і власний престижний курорт з відмінними піщаними пляжами - туди неодмінно потрібно відправитися позасмагати і покупатися. Знаходиться він на острові Лідо між Венеціанською лагуною і Адріатичним морем. Саме тут кожного вересня проводиться знаменитий міжнародний кінофестиваль.

 

Покуштувати морозиво на заході сонця

 

Найприємніший спосіб завершити день у Венеції - знайти затишне містечко в одному з кафе на березі лагуни Сан-Марко і, милуючись красивим заходом, не поспішаючи ласувати справжньою італійською джелато - надзвичайно смачним морозивом у світі.