Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 

   На дні озер, морів, океанів заховано безліч визначних пам’яток та стародавніх скарбів, про які люди навіть не підозрюють. Це місця, які опинилися під водою через землетруси і цунамі, заховані під водою після техногенних катастроф або ж затоплені самими людьми. Ми вам розкажемо про 7 чудес світу, які в наш час ви можете побачити тільки занурившись під воду з аквалангом.

 

Олександрія, Єгипет

 

  В величній Олександрії, біля берегів найбільшого єгипетського порту, який заснував Олександр Македонський збереглися руїни чудового палацу, в якому за переказами була резиденція знаменитої цариці Клеопатри. Пішла під воду цінна пам’ятка разом з старовинними статуями та іншими безцінними артефактами після землетрусу, що стався 1500 років тому. Поки що дослідники лише випускають припущення, що там жила та сама Клеопатра, оскільки таке ім'я носили, щонайменше, сім різних правительок Стародавнього Єгипту. На даний час стародавні скарби Олександрії можуть бачити тільки аквалангісти, тому найближчим часом планують побудувати на тій території підводний музей.

 

Камбейська затока, Індія

 

  Згідно історичним даним біля Камбейської затоки на перетині водних шляхів розташовувалися найважливіше торгове місто і порт. А ось залишки величезного селища, який існував близько 9500 років тому, були виявлені під водою недавно. Всі пам’ятки чудово збереглися, в число яких входять поховання, камені, пам'ятники, тощо. Вчені висувають свої припущення, що потонувши селище зв’язане з найдавнішою на землі цивілізацією Хараппа, а деякі навіть стверджують, що це і є легендарна Атлантида.

 

Йонагуні, Японія

 

  Близько 20-ти років тому назад біля берегів Японії були знайдені таємничі піраміди, які своєю появою викликали чимало суперечок. Побачив підводний комплекс абсолютно випадково інструктор з дайвінгу. Виявив він його недалеко від берега, побачивши там величезні явно рукотворні тераси та платформи, стіни яких були покриті геометричним орнаментом. Нирнувши під воду дослідники знайшли там ціле місто з вулицями, тунелями, сходами, шахтами та скульптурами людей і тварин. Вчені ще не з’ясували який з народів це все побудував, проте припускають, що ці споруди височіли над водою ще близько 10 тисяч років тому.

 

Озеро Пхаяо, Таїланд

 

  На дні озера Пхаяо знайшли 500-річний тайський храм. Хоч ви і скажете, що тут немає нічого незвичайного, оскільки такі затоплені споруди є по всьому світу. Проте, як стало відомо, це озеро з'явилося всього 70 років тому. Тайське суспільство обговорює питання про відновлення храму, але це буде коштувати мільярди доларів. Деякі виступають проти відновлення, аргументуючи це тим, що в руїнах існує безліч рідкісних риб і таку екосистему не можна руйнувати.

 

Північне море, Європа

 

  У водах холодного Північного моря було знайдено втрачений, але чудово збережений природний ландшафт, тому аквалангісти тут зможуть знайти незвичайні враження. Тут виявили землю з озерами, ріками, і населяли її мисливці та збирачі, які жили більше 10 тисяч років тому. Зараз це місце існує лише на дні морському.

 

Гавана, Куба

 

  На Кубі в протоці Юкатан знайдені таємничі мегалітичні руїни, але й до цього часу вчені їх все ще не вивчили. На сьогоднішній відомо лише те, що місто розташовується на величезній території уздовж берега океану. Деякі висувають свої припущення, що саме на цих територіях існували найдревніші на планеті цивілізації, навіть ті населяли, які жили тут задовго до відомих нам американських культур майя, інків та ацтеків.

 

Атлантида, Антарктика?

 

  В Стамбулі більше ста років тому куратор музею зробив чудове відкриття. Приділивши багато часу вивченню стародавніх карт, він на місці сучасної Антарктиди виявив позначений гірський ланцюг. Це відкриття і стало ще одним з безлічі доказів, які доказують, що Антарктика і є легендарним втраченим континентом Атлантида. Учені-дослідники проводили багато досліджень, в результаті яких було виявлено, що колись континент замість снігів і льодів покривали родючі землі, по яких текли річки. Тому, можливо, під снігами і льодовиками найпівденнішого материка приховано безліч таємниць.