Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 
Цікаві факти про літаки та перельоти, які вас здивують
 
Багато хто, дивлячись в дитинстві на літак, дивувався, як така величезна штука може літати. Ставши дорослими, ми знайшли відповідь на це питання, але є загадки, пов'язані з літаками, які дивують нас дотепер. Дізнайтеся 11 цікавих фактів про авіаперельоти, про яких ви, швидше за все, не знали.
 
 
1. Літаки можуть витримати удар блискавки. За статистикою, кожен літак щорічно піддається удару блискавки. Така ситуація зазвичай проходить без наслідків. Обшивка будь-якого сучасного літака має спеціальний захист і може витримати удар блискавки без проблем.
 
2. Найбезпечнішого місця в літаку не існує. Результати дослідження TIME показали, що вірогідність вижити в разі катастрофи є вищою у пасажирів, які сиділи в хвостовій частині. Однак за даними Федерального управління цивільної авіації США, найбезпечнішого місця в літаку не існує. У разі надзвичайної ситуації діють фактори, які не можна врахувати заздалегідь.
 
3. В деяких літаках є секретна кімнатка для стюардес. На далеких рейсах члени екіпажу можуть працювати до 16 годин. Щоби бортпровідники могли трохи подрімати, деякі літаки мають маленькі спальні, розраховані на 6-10 місць.
 
4. Якщо відмовив один двигун, літак може долетіти на другому. Думка про те, що у літака може відмовити двигун, здатна налякати будь-якого пасажира. Але сучасні літаки готові до таких ситуацій. Більш того, маршрути спеціально розробляються таким чином, щоб літак зміг благополучно долетіти до найближчого аеропорту в разі відмови одного з двигунів.
 
5. Навіщо при зльоті і посадці треба приглушити світло на борту і підняти шторки ілюмінатора? Коли літак злітає або йде на посадку в темну пору доби, на борту приглушують світло. Це робиться для того, щоб у разі екстреної евакуації очі пасажирів і членів екіпажу звикли до темряви. Так ви зможете швидше рухатися.
Шторки ілюмінатора піднімають з цієї ж причини. Пасажири звикають до природного освітлення за бортом, а стюардеси мають можливість оцінити обстановку і в разі необхідності зрозуміти, з якого боку краще проводити евакуацію.
 
6. У літаку палити заборонено. Тоді навіщо в туалеті попільнички? Куріння на борту літака суворо заборонено, але в кожному туалеті є попільнички. Навіщо? Укладачі авіаційних правил вважають, що хтось з пасажирів може запалити цигарку потай. Щоб недопалок не був викинутий в урну і не призвів до пожежі, в туалеті є попільничка. Але користуватися нею все ж не варто. Усі туалети обладнані детекторами диму. Пасажиру, який порушив заборону на куріння, загрожує штраф та внесення до чорного списку авіакомпанії.
 
7. Чому їжа в літаках здається несмачною? Їжа в літаку здається нам несмачною, але авіакомпанії в цьому не винні. Низька вологість і тиск у салоні на великій висоті знижують чутливість смакових рецепторів. Дослідники підрахували, що в польоті ми на 30% втрачаємо здатність відчувати смак солодкого і солоного. Ось чому будь-яка їжа здається прісною.
 
8. Навіщо ця дірочка в ілюмінаторі? Ілюмінатор літака являє собою «склопакет» з трьох акрилових панелей. Через різницю температур на землі і в небі панелі змушені витримувати величезне навантаження. Ця маленька дірочка в середній панелі ілюмінатора дозволяє нормалізувати тиск між шибками, запобігаючи появі тріщин. Крім того, вона перешкоджає запотіванню і замерзанню шибок.
 
9. Киснева маска розрахована на 15 хвилин дихання. При зниженні тиску в салоні літака необхідно використовувати кисневу маску. Але мало хто знає, що вона розрахована лише на 15 хвилин. Цього часу зазвичай вистачає, щоб літак знизився на висоту, при якій пасажири зможуть дихати нормально без жодних масок.
 
10. Шини літаків не вибухають при посадці. Шини літаків здатні витримати навантаження до 38 тонн. Перш ніж їм буде потрібна заміна, літак встигне зробити більш ніж 500 приземлень зі швидкістю до 280 км/год, Тиск у шинах літака приблизно в 6 разів більший тиску в автомобільних шинах. Коли ж прийде термін їх міняти, колесо просто піднімуть за допомогою домкрата, як ви це робите зі своєю машиною.
 
11. Чому літаки залишають у небі білі сліди? Ці білі лінії в небі від літаків — просто сліди конденсації. Під час польоту двигуни випускають водяну пару, яка попадає в холодний шар атмосфери. В результаті в небі ми бачимо білі сліди. Подібну реакцію ви можете спостерігати, коли дихайте на морозі.