Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

В Японії починається сезон червоних кленів
 
Осінь в Японії вельми гарна і насичена пора. Головна подія - це момідзі, або сезон кленів, про який Ви можете багато чого дізнатися під час осіннього туру в Японію. А поки трохи загальної інформації:
 
Момидзи-гару (紅葉 狩), або Койо (紅葉) - японська традиція милування листям в осінній період, коли листя набуває насичені жовті, помаранчеві, багряні або коричневі кольори. Ця подія в Японії за ступенем своєї значущості вважається рівноцінною цвітінню сакури навесні, і багато японців беруть в ній участь. Слово «момідзі» також є позначенням кленів, які вважаються в Японії найкрасивішими деревами.
 
Традиція милування осіннім листям має багатовікову історію. Вважається, що цей звичай зародився в епоху Хейан, або Період Миру, і існував в середовищі заможних людей. Починаючи з епохи Едо, момідзі-гару набула широкого поширення, а з розвитком транспортних засобів люди стали здійснювати тривалі поїздки до кращих і красивих місцях для милування Койо.
 
Від того, до якого виду належить дерево, залежить колір, в який забарвляться листя восени. Слово «koyo», хоча і перекладається як «червоне листя», використовується для позначення всіх осінніх фарб листя. Слово «katsyo» використовується виключно для найменування коричневого листя, а слово «oyo» - жовтого.
 
Всього за 50-55 днів, в період з вересня по листопад, Койо подібно хвилі накриває Японський архіпелаг, починаючи з північного Хоккайдо і закінчуючи південними островами. Що стосується самого періоду милування, сезон триває від 20 до 25 днів приблизно з кінця жовтня-середини листопада.
 
 Існує безліч місць по всій країні, куди традиційно приїжджають охочі насолодитися момідзі. В основному це парки, гори, а також території храмів. Особливою популярністю користується місто Нікко, розташоване на північ від Токіо, а також місто Кіото - стародавня столиця Японії, в якій збереглося безліч храмів і святилищ, архітектурний стиль яких ідеально гармонує з осінніми природними ландшафтами.
 
Що стосується нинішньої столиці Японії, Токіо, то і тут шанувальники момідзі можуть знайти прекрасні місця для спостереження і прогулянок, наприклад, парк «Shinjuku Gyoen» ( «Імераторскій парк Синдзюку»), «Koishikawa Kōrakuen garden» ( «Сад Коісікава Коракуен») , «Rikugien Garden» ( «Сад Рікугіен»).
 
Крім іншого, особливою популярністю користується Район п'яти озер поруч з горою Фудзі-сан - це одне з найвідоміших місць, як серед японців, так і іноземців, - а також острів Мія-Джима, який славиться своїм парком «Момідзідані» - в перекладі означає «Долина кленів».
 
У сезон Койо дуже часто проводяться фестивалі з їжею, музикою, традиційними танцями, іграми та іншими розвагами. Одне з таких свят - найвідоміше - проводиться в районі Арасіяма, в передмістях міста Кіото, і називається «Momiji Matsuri», або «Фестиваль момідзі». Зазвичай дата проведення фестивалю в Арасіяма - 11 листопада. Інший відомий фестиваль проводиться в Храмі Танзау, в Префектурі Нара, в період з 1 жовтня по 30 листопада.