Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 

  У 12 столітті на території сучасних Нідерландів та Фландрії зародилося своєрідне релігійний рух - рух бегинок. Бегінкі називали одиноких жінок, які вели напівчернечий спосіб життя, вони проживали громадами, часто проповідували. Однак при цьому їх статут був менш суворим, бегінкі могли виходити заміж, чи не були зобов'язані постійно перебувати у своїх оселях, мали більше вільностей. Суспільство бегинок проіснувало недовго, приблизно до 15-го століття, кілька разів його забороняла офіційна католицька церква. В принципі нічого бегінкі після себе не залишили і кануло б їх рух в небуття, якби не бегинаж - місця в яких мешкали бегінкі.
 
 
 
  Бегинаж будувалися в містах і являли собою декілька споруд - келії бегинок, будівля настоятельки, невелику церкву, об'єднаних загальною концепцією. Нерідко бегинаж обносилися високою стіною або навіть ровом з водою, захищаючись від решти світу.
 
 
 
  Багато хто з бегинаж збереглися і до наших днів, даючи дах над головою вільним художникам, студентам, і рідкісним послідовникам бегинок. У декількох бегинаж розташовані музеї, а деякі продовжують виконувати церковну навантаження. Практично всі зі збережених бегинаж знаходяться на території Бельгії, в основному у Фландрії. Всі вони включені до складу Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 
 
 
  Одним з найбільш значущих і красивих є бегинаж міста Брюгге. Він був заснований на початку 13-го століття графинею Жанною Константинопольської. Це був час самого розквіту руху бегинок, а також хрестових походів, які якраз і поповнювали суспільство самотніми жінками.
 
 
 
  Бегинаж в Брюгге швидко наповнився бегінкі і з тих пір був одним з основних центрів руху. В архітектурному плані бегинаж Брюгге не мав істотного розходження з бегинаж інших міст. До речі, ті споруди якими ми бачимо побудовані вже в 17 столітті, від початкових будівель залишився тільки вхід до церкви. Бегинаж Брюгге розташований в південно-західній околиці міста, щоб потрапити туди треба пройти по мосту через озеро. Комплекс включає в себе церква святої Елізабети, традиційні келії послушниць-бегинок, будинок настоятельки та адміністративні споруди. В архітектурному плані споруд бегинаж видно наліт ренесансу, з вкрапленнями класицизму.
 
 
 
  Бегинаж Брюгге є популярною пам'яткою не лише міста, а й усієї країни. Він дозволить відвідувачам перейнятися тишею і спокоєм релігійного життя, на хвилинку стати вище своїх проблем і бажань.

Бегінаж в Брюгге фото