Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

  За останні роки приплив туристів на острови архіпелагу Мальдівського істотно збільшився. Мандрівників зі всієї земної кулі приваблює мальовнича краса цієї тропічної місцевості, блакитні береги, екзотична рослинність, будівлі, побудовані в португальському колоніальному стилі, оточені парками і садами, і, звичайно ж, місцеві визначні пам'ятки. Однією з них по праву вважається мечеть Хукуру Миски. Вона являє собою найбільш старшу мечеть на Мальдівських островах. Хукуру навіть старше місцевого ісламського центру - Мале. Вік цієї унікальної споруди, на думку жителів острова, необхідно відраховувати приблизно від 1657.

 

  Мечеть Миски Хукуру завдяки товстому шару рифленого заліза є прекрасно укріпленої зовні. Мандрівники, які побували тут, стверджують, що це не робить її менш привабливою. Стіни цієї стародавньої споруди виконані з коралових каменів і володіють великою кількістю візерунків і текстів, написаних на арабській мові. Варто відзначити той факт, що в церковному інтер'єрі переважають унікальні розписи та роботи, виконані по червоному дереву. Місцеві історики вважають, що мечеть Хукуру Миски була виконана на основі древнього храму, зверненого у бік сонця, що сходить над горизонтом - на заході. Саме це відрізняє її від безлічі інших, які спрямовані до Мекки (північно-західне напрям). Згідно з традицією кожен віруючий, що прийшов сюди, повинен стояти обличчям до кута мечеті.

 

  Для того щоб будь-хто зміг з легкістю визначитися з вірним напрямком - тут розташовується спеціальний смугастий килим, що лежить під кутом мечеті Миски Хукуру. Крім того, туристи, що вирушили на екскурсію по цьому архітектурному твору мистецтва, отримають можливість відвідати круглий біло-блакитний мінарет, на вершині якого щодня муедзин збирав усіх віруючих на молитву. На сьогоднішній день він вже не піднімається туди як раніше, замість цього його голос передається за допомогою динаміків, встановлених там. У деяких випадках мова транслюється в запису. Мінарет прикрашений цегляної візерунковою кладкою, глазурованою керамікою, різьбленням і ажурними балконами. Всередині мінарету розташовується досить довга гвинтові сходи, тому перед відправленням сюди всім туристам рекомендується взувати якомога більш зручне взуття.

 


Мечеть Хукуру Міскі фото

Мальдіви

Мова: дівехі

Різниця у часі: випереджає київське на 3 години

Валюта: мальдівська руфія (близько 12,75 руфій за 1 дол. США)