Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

  Агенскалнська баптистська церква будувалася з 1913 по 1916 рр.Проект церкви був підготовлений архітектором А. ВанагсВідповідно до початкового плану церква повинна була бути виконана у формах неоромантизмуУ структурі будівлі переважала асиметрія. Фасад був виконаний у вигляді асиметрично розташованої 3-поверхової вежі і 2-поверхового корпусу. Вежу вінчала пірамідальна дах, а корпус мав дубовий фронтон, зроблений в стилі романтизму, в центрі якого розташовувався портал.

 

  В результаті, побудований храм дещо відрізнявся від проекту А. Ванагса. Церковна башта була побудована тільки в 1936 році, вона була більш загостреною, ніж у проекті. На першому поверсі знаходився вестибюль і 2 невеликих вельветових залу, на другому - приміщення приходу. У 1933 році в будівлю був встановлений новий орган.

 

  Агенскалнська баптистська церква була першим храмом, який вийшло повернути з власності радянської влади. Коли храм вдалося повернути приходу, за проектом архітектора Л. Скуя почалися реконструкційні роботи. В результаті ремонтно-відновлювальних робіт приміщення приходу стало ще вище, ніж було, крім того, були встановлені спеціальні світильники. Місце, де розташовувався вівтар, було прикрашено гобеленом. На другому поверсі було невелике приміщення приходу.

 

  Датою заснування Агенскалнського баптистського приходу вважається 1879 рік, в 1884 році він був офіційно зареєстрований. Перший храм приходу був побудований в 1888 році. Тоді він розташовувався на вулиці Темпля 2. У 1916 році була побудована баптистська церква. А в 1939 році, поряд з Агенскалнской баптистської церквою збудували пансіонат для літніх. Архітектором цього проекту був А. Шмелінг. Пансіонат носив назву «Захід».

 

  Церква була повернена приходу лише в 1989 році, а через кілька років повернули і пансіонат. З 1993 року в пансіонаті починає свою роботу перша в Ризі християнська школа. Сьогодні в будівлі пансіонату розташовується інститут Біблії.

 


Агенскалнська баптистська церква фото