Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 

  Королівський Палац розташований в центрі Амстердама, в західній частині Площі Дам. Його солідний неокласичний фасад (1648-55) є однією з найпомітніших пам'яток на території площі. У стінах палацу, спорудженого архітектором Якобом Ван Кампеном, спочатку розмістилася Ратуша, оскільки попереднє старомодне і зруйноване готична будівля Ратуші згоріло в 1652 р. Інтер'єр цієї споруди, уособлює процвітаюче місто, переповнений білим італійським мармуром, скульптурами і стельовими розписами. Воно було побудоване на фундаменті, що складається з 13 659 ретельно оброблених дерев'яних паль. Нідерландський поет Костянтин Хейгенс назвав нову будівлю Ратуші «Восьмим чудом світу».

 

  Ця споруда була перетворено в палац тільки в 1808 році, коли королем Нідерландів став молодший брат Наполеона Бонапарта - Луїс. У цей період палац був обставлений в імперському дусі французького правління. З 1813 року на трон повернулася голландська Оранська династія, і він став офіційною резиденцією правлячих королів і королев Нідерландів. У Залі Справедливості, охоронюваному образами Справедливості, Мудрості і Милості, до 18 століття судді проголошували смертні вироки. У Цивільному Залі знаходиться статуя Атланта, що тримає земну кулю, а його мармурова підлога викладений мозаїкою у вигляді карти, на якій Амстердам представлений центром Землі. У Залі Нарад висить картина Фердинанда Боля «Мойсей Законодавець», тут збиралися члени міського управління. На фронтоні, що підноситься над дамбою, фламандський скульптор Артус Квеллін вигравірував бароковий гімн морському вищості Амстердама і зобразив фігури, що символізують океан, який надають повагу місту. На куполі палацу підноситься флюгер у формі голландського парусного корабля.

 

  Згідно з постановою парламенту, в даний час королівський палац є одним з трьох палаців Нідерландів, що знаходяться в розпорядженні Королеви Беатріс.

 


Королівський палац фото