Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 

  Увагу гостей швейцарської столиці мимоволі привертають два сірих шпиля-близнюка висотою більше 60 метрівякі належать знаменитій церкви ГроссмюнстерЗдалеку виділяється Гроссмюнстер, що знаходиться на набережній річки Ліммат, навпаки Фраумюнстер, розташованого через річку. У період середньовіччя ці два монастирі - чоловічий і жіночий - були розділені не тільки річкою, але і «непримиренним» суперництвом. Однак, як раз в цьому місці, з'єднуючи «суперників», через річку проходить міст Мюнстербрюкке (Munsterbrucke). Разом з розташованими поруч іншими релігійними спорудами, Гроссмюнстер є оплотом церковного життя Цюріха.

 

  Місце для заснування монастиря Гроссмюнстер було обрано не випадково. Саме тут Карлом Великим були виявлені поховання останків Святих Фелікса і Регул, перед могилами яких припав кінь монарха. За переказами, в III столітті брат і сестра прийняли за свою віру жахливу смерть від рук римлян, але, будучи вже обезголовленими, мученики зуміли подолати ще сорок кроків у гору, «і дух їх у молитвах відійшов до Господа». Оскільки ці страшні події відбувалися на території нинішнього Цюріха, Фелікс і Регула вважаються святими покровителями міста, а в крипті Гроссмюнстер ще збереглися розписи з їх зображеннями.

 

  Архітектура церкви витримана в романському стилі. Під вівтарною частиною Гроссмюнстер, під склепіннями найбільшої в Швейцарії крипти, знаходиться статуя Карла Великого, що поступилася копії своє колишнє місце на висоті одній з веж. Світлі неоготичні навершя веж з'явилися після того, як у XVIII столітті пожежа поглинула простояли три століття гострі шпилі церкви. Пройшовши майже 200 ступенів гвинтових сходів, можна побувати на оглядовому майданчику однієї з башт, звідки відкривається прекрасний вид на потоки річки Ліммат і водну гладь Цюріхського озера. Один раз на місяць, коли сонячні промені перестають наповнювати Гроссмюнстер кольоровим світлом розкішних вітражів авторства Аугусто Джакометті, в стінах собору проводять нічну екскурсію. У ході такої прогулянки відчувається особлива атмосфера старовинного Гроссмюнстер, яким він був багато століть назад. А з висоти оглядової площадки в цей час можна захопитися нічною пишнотою Цюріха.

 


Гроссмюнстер в Цюріху фото