Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

  У старій частині міста Котора перебуває багато старовинних палаців місцевої знаті, які являють собою пам'ятки середньовічної архітектури. Одним з таких пам'яток є палац Бізант, який знаходиться поруч з княжим палацом. Головний фасад цього будинку виходить на площу Зброї, задній фасад звернений до вулиці, що веде до Кафедрального собору і площі Муки.

  Палац Бізанті був побудований в 14 столітті і належав відомому сімейству Бізант, яке проживало в цьому палаці не одне сторіччя. Серед членів родини Бізант були видатні поети, священики, мореплавці, викладачі.

  Свій первинний вигляд палац втратив після декількох руйнівних землетрусів. І кожного разу після руйнування палац Бізанті відновлювали, при цьому щось мінялося, як у фасаді будівлі, так і всередині, щось додавалося, добудовувалася. Тому визначити однозначно архітектуру будинку просто неможливо. Каркас будівлі, що зберігся до теперішнього часу, відноситься до 1641 році.

 Будівля дуже сильно постраждала під час страшного землетрусу в 1667 р., після чого власник Нікола Бізант, відновлюючи зруйноване палац, прибудував до будівлі північне крило і вигравірував на фасаді фамільний герб із зображенням лева в стрибку, а також свої ініціали та дату

  В даний час палац являє собою два крила з внутрішнім відкритим двориком, всередині дворика сходи, що ведуть на поверхи, - така композиція типова для стилю Ренесанс. Самі сходи, вікна, двері, а також колодязь всередині дворика, багато декорований та прикрашений фамільним гербом і короною, можна віднести до стилю бароко.

 

 


Палац Бізанті фото