Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 

  Єгипетський музей був заснований в 1858 році Огюстом Фердінаном Маріетт, який і став його першим директором. Після смерті Марієт на цій посаді його змінив відомий археолог Гастон Масперо, з ініціативи якого почалося будівництво нової будівлі в Каїрі, що завершилося в 1902 році. Музей, що включає понад 100 залів, має більш ніж півтора тисячі експонатів, серед них - найбільше у світі зібрання єгипетських старожитностей. Сюди надходять всі археологічні знахідки, зроблені в країні.

 

  Музей справляє сильне враження: відвідувач бачить тут прославлені, часом відомі йому зі шкільних років твори давньоєгипетського мистецтва. В цілому експозиція витримана в хронологічному порядку.

 

  На першому поверсі розташовуються знамениті пам'ятники Стародавнього царства: плита фараона Нармера, статуї фараона Хефрена, вельможі Капер, царевича Рахотепа і царівни Нофрет. Тут же знаходяться дерев'яний рельєф із зображенням зодчого Хесира, рельєфи і розписи з гробниць Саккари, статуетки, судини. З пам'яток мистецтва Середнього царства представлені статуї фараонів Мемтухотепа I, Аменемхета II, сфінкс цариці Хатшепсут, дрібна скульптура. Керамічні та ювелірні вироби. Серед творів мистецтва амарнского періоду вражають колосальна статуя Ехнатона з храму в Карнаці; прерасная голова його дружини цариці Нефертіті, виконана з піщаника., Рельєфи з Ахетатона.

 

  На другому поверсі кілька залів експозиції відведено під скарби з гробниці Тутанхамона. Поруч знаходиться зал мумій, де підтримується мікроклімат скельних гробниць в Долині царів. Тут же в одному з залом демонструються Фаюмські портрети - унікальний вид давньоєгипетського мистецтва.

 


Єгипетський музей фото