Вхід на сайт

Нові на сайті?

Зареєструватись
Наприклад: Єгипет

 

  У Тунісі є невелике містечко Аль-Джем. В давнину на його місці розташовувалося місто Тіздра, в якому знаходився амфітеатр, не поступається Колізею в Римі.

 

  Протягом 600 років у Північній Африці панували римляни, які й принесли в ці краї романізацію. У багатьох містах почалося будівництво тріумфальних арок і храмів, бібліотек, театрів і цирків-амфітеатрів. Т.к. в країні було велике розмаїття порід тварин, що живуть в дикій природі, основними артистами амфітеатрів були саме вони. Програма при таких виступах була дуже різноманітною: дикі бики їздили у візках, мавпи тримали хлисти і носилися галопом на конях і т.п. Але іноді проходили й інші видовища. Вони відрізнялися особливою жорстокістю. Проходили криваві бої між різними видами тварин. В таких цькування брали участь навіть мирні тварини і птахи - мавпи, жирафи, страуси, антилопи, не кажучи вже про лютих хижаків. У амфітеатру Ель-Джемі є ще одна цікава подробиця в біографії. Це єдиний амфітеатр, який у більш пізні роки використовували як фортецю.

 

  Останніми, хто використовував амфітеатр в якості фортеці, були араби, які вели міжусобні війни. Але приблизно в 1965 році в одній зі стін амфітеатру була пробита величезна дірка, так що сховатися в ньому стало просто неможливо. З тих часів і до другої половини минулого століття відбувалося розкрадання будівельних блоків, з яких будувалися колись стіни цієї будівлі. Місцеві жителі використовували їх для побутових потреб.

 

  Але щоб не відбувалося з будівлею амфітеатру, до цих пір ця будівля підноситься над містом і є, мало не єдиним цирком, що зберігся  з часів Стародавньої Африки.

 


Амфітеатр в Ель-Джемі фото

Туніс

Мова: арабська

Різниця у часі: час в Тунісі відстає від України на 1 годину.

Валюта: туніський динар (TND). 1 динар = 1000 міллім.